Historické hasičstvo Dobročovice bylo zaregistrováno Ministerstvem vnitra dne 24.2.2011. Myšlenka o založení tohoto občanského sdružení byla ve vzduchu již delší dobu, protože v naší obci takto zaměřené sdružení chybí. Rádi bychom tímto krokem nabídli našim spoluobčanům možnost zapojit se do místních aktivit skrze naše sdružení . Za úspěch našeho snažení budeme považovat to, že Vy budete spokojeni a dohromady budeme tvořit přátelský kolektiv.

Dalším důležitým důvodem pro vznik našeho sdružení byla zvýšená šance pro získávání grantů a dotací. Jako občanské sdružení máme mnohonásobně větší šance a příležitosti k získávání finančních prostředků pro naší obec, než jakou by měla fyzická osoba či samotná obec. Již v letošním roce 2011 podáme několik žádostí o granty a věříme , že naše snaha a úsilí bude brzy sklízet vysněné ovoce.

Mezi zakládajícími členy sdružení jsou bývalí členové jednotky hasičů v Dobročovicích a dobročovičtí vlastenci Jaroslav Havel, Petr Jakl, Jan Šlechta a Vladislav Mach.

 

 

 

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde